styl: Belgian IPA / Belgian Blond IPA / Belgian (Blond) India Pale Ale
ekstrakt:15.2Blg
alk: 7%
55 IBU
data ważności: 12.2017
data degustacji: 19 października 2017
O browarze: http://mojkufelek.pl/browar-
Słody: pilzneński, carahell, plus cukier kandyzowany.
Chmiele: Chinook, Centennial, Citra.
Drożdże: Fermentum Mobile Artefakty Trapistów
Aromat:
Umiarkowanie intensywny - mieszanina nut cytrusów (głównie umiarkowanie gorzki grejfrut), z pieprzowymi nutami przyprawowymi przyjemnie szczypiącymi i grzejącymi w nos. Na drugim planie towarzyszą im nuty suszonych oraz kandyzowanych owoców - pomieszanych z klimatami w stylu gumy balonowej. W tle maciupinka słodkich owoców tropikalnych. Generlanie czuć zarówno Belgię jak i Amerykę - oba akcenty są ze sobą mniej więcej w równowadze - może z nieznaczną dominacją Belgii.
Piana:
Mięsista, dosyć rozbudowana, koloru ecru, średniej wielkości pęcherzyki, dosyć trwała. Niezly lacing - opadając zostawia na szkle grubawe grudki piany.
Kolor:
Ciemny pomarańcz / jasny bursztyn, baaaaardzo delikatnie zamglony
Smak:
Podobny do aromatu - na pierwszym planie soczyste nuty cytrusow (głównie grejfrut), tuz za nimi troszkę delikatnie pieprzowych nut przyprawowych - przyjemnie grzejących w gardło, a dalej kolejno: odrobinka suszonych owoców, troszkę winogron, maciupinka brzoskwini. Nuty owocowo-chmielowe oparte są o zbożowo-biszkoptową bazę słodową - grającą 3 planową, wręcz marginalną rolę (w stosunku do nut typowo belgijskich i amerykańskich). Goryczka umiarkowana, charakterna i wyrazista, lekko drapieżna - głównie cytrusowa - w stylu w miarę soczystego i umiarkowanie gorzkiego grejfruta, w tle maciupinka nut ziołowych i śladowe ilości żywicy. Wysycenie umiarkowane. Piwo jest dosyć wytrawne - o chmielowo-pikantnym charakterze. Alkohol dobrze ukryty. Balans między Belgią i Ameryką chyba optymalny, świetna pijalnośc.
Ocena: 7.8/10
Solidnie zrobiona Belgian IPA. Charakterna, piję z duzą przyjemnością i nie bardzo mam się czego czepić ;-) Jedna z lepszych hybryd w stym stylu.
Ciekawostka: Hop! Sarenka to zdobywca trzeciego miejsca na Chmielakach Krasnostawskich w kategorii piwo w stylu belgijskim powyżej 14 Plato.
Inne recenzje:
https://www.chmielnik-
https://www.ratebeer.com/beer/
https://ocen-piwo.pl/%C5%81%
https://www.polskikraft.pl/
https://amatorpiwa.blogspot.
https://untappd.com/b/lakomin-
https://kilkaslowopiwie.com/
http://nachmieleni.pl/hop-sarenka/
http://piwazazywa.blogspot.
http://www.piwnybrodacz.pl/2017/11/hop-sarenka-akomin.html
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz